FacebookTwitterПідписатися на RSS

ЗВІТ КЕРІВНИКА

про роботу закладу дошкільної освіти (ясла-садок)

комбінованого типу №6 "Золотий ключик" Тальнівської міської ради

за 2022 - 2023 навчальний рік.

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №6 «Золотий ключик» у своїй діяльності керується нормативно – правовими документами: Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, Законом «Про мови в Україні», Законом «Про освіту», Законом «Про дошкільну освіту» , Положенням про дошкільний навчальний заклад, Статут відповідає «Положенню про ДНЗ» та чинному законодавству, складений відповідно до вимог, враховує всі сфери діяльності закладу. Дитячий садок визначений як юридична особа, ліцензований. ЗДО №6 «Золотий ключик» визнаний атестованим ( наказ №73 від 05.05.2017 відділу освіти Тальнівської райдержадміністрації «Про результати атестаційної експертизи»).

Порядок діяльності ЗДО визначений «Правилами внутрішнього трудового розпорядку», посадові обов’язки персоналу є в наявності, відповідають нормативним вимогам, затверджені директором ЗДО.

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА.

Заклад дошкільної освіти №6 «Золотий ключик» розпочав функціонування у 1980 році. В ЗДО працює 4 групи денного перебування та 1клас. Кожна вікова група має свій ігровий майданчик з ігровимобладнаннямі спортивнимиспорудами, є спортивний майданчик. Приміщення і споруди мають естетичний вигляд, безпечні для малюків, зберігаються дбайливо. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Працюють кабінети: методичний, кабінет вчителя-логопеда, медичний, музична та спортивна зали. Ці приміщення оснащені і використовуються у відповідності до нормативних вимог, використовуються за призначенням, раціонально.

2. СКЛАД ВИХОВАНЦІВ.

З 1 вересня 2022 р. ЗДО відвідували 66 дітей, з них 12 дітей віком до 3-х років та 18 учнів першого класу. Наповнюваність дітей в групах стала.

Мережа груп ЗДО повністю відповідає меті, завданням, специфіці нашого закладу.Облік вихованців ведеться відповідно до вимог з дотриманням інструкцій. Зарахування малюків до садочка відбувається з дотриманням правил прийому. Діти переводяться з групи в групу на початок навчального року за віковим принципом, враховуючи індивідуальні особливостіпсихічного та фізичного розвитку малюків.

Термін роботи закладу у звітному періоду був 9 годин для 3 груп, для ясельної групи (чергової - 12 год.)

У ЗДО проводиться робота з вирішення проблем соціального захисту вихованців та працівників. Своєчасно виявляються і ставляться на облік діти сироти, напівсироти, діти з багатодітних та малозабезпечених родин, діти учасників АТО, УБД, діти ВПО, які потребують соціального захисту.

3. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

В закладі працює 11 педагогів та 15 чоловік обслуговуючого персоналу. ЗДО укомплектований педагогічними кадрами на 100%.Так за рівнем кваліфікації у ЗДО педагоги мають такі кваліфікаційні категорії та педагогічні звання:

звання «вихователь-методист» -2 ;

«старший вихователь» – 1;

нагороджені знаком «Відмінник освіти України» – 1 ;

кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії - 2 ;

кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії - 0 ;

кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії – 3;

За рівнем освіти:

повна вища педагогічна освіта -5;

базова вища педагогічна освіта -1;

неповна вища -5;

За стажем педагогічної діяльності:

стажем роботи до 5 років -0;

стажем роботи від 5 до 10 років -1;

стаж більше 20 років -11;

За віком:

до 35 років -1;

після 45 років -7;

4. МЕТОДИЧНА РОБОТА.

Освітній процес на протязі року здійснювався відповідно до

програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»,

та за такими річними завданнями:

1. Продовжувати зміцнювати психофізичне здоров'я дошкільнят:

- через створення умов для емоційного благополуччя і психологічного

комфорту дітей в процесі спільної діяльності і спілкування.

- через залучення дітей до цінностей здорового способу життя, дбайливого ставлення до свого організму;

- через забезпечення здоров'язберігаючого середовища ;

- через залучення дітей до екологічних знань, навичок безпечної поведінки

в навколишньому середовищі, дбайливого ставлення до природи рідного краю.

2. Продовжувати удосконалювати роботу щодо формування математичної компетентності дітей дошкільного віку шляхом впровадження інноваційних методик і технологій.

3. Проводити системно та послідовну роботу з патріотичного виховання дітей через подальше формування у дітей комплексу знань про сім"ю, родину, рідне місто, Батьківщину, Україну.

Завдання та перспективи на новий навчальний рік:

1. Затвердження річного плану роботи на 2022 – 2023 н. р.

2. Затвердження програмового забезпечення використаного в роботі ЗДО.

3. Затвердження сіток занять, режиму дня, плану роботи спеціалістів, форми написання календарних планів.

4.Огляд-коментар сучасної нормативної бази, методичної літератури, інтернет-публікацій з питань організації освітнього процесу в ЗДО.

5. Затвердження складу педагогічної ради, вибори секретаря педагогічної рад.

ІІ. «Сучасні підходи до логіко-математичного розвитку дошкільників»

1. Аналіз виконання рішень попереднього засідання педради.

2. Сучасні погляди на проблему логіко-математичного розвитку дітей.

3. Формування сенсорно-пізнавальної активності дітей раннього віку.

4. Вплив сімейного виховання на розвиток логіко-математичної компетентності дітей дошкільного віку.

5. Роль дидактичних засобів у формування логіко-математичних компетентностей дітей старшого дошкільного віку.

6. Використання комп"ютерних ігор у сенсорно-пізнавальному розвитку дітей дошкільного віку.

ІІІ. Основні аспекти та шляхи реалізації за освітнім напрямом "Дитина в соціумі"

1. Аналіз виконання рішень попереднього засідання педради.

2. Виховуємо майбутнього громадянина.

3. Стан роботи "Форми та методи роботи з дітьми дошкільного віку по вихованню у них патріотичних почуттів".

4. Особливості виховання патріотизму у дошкільників.

5. Презентація електронної гри з патріотичного виховання.

ІV. "Підведемо підсумок роботи"

1. Аналіз стану освітньої роботи за 2022-2023.

2. Творчий звіт вихователів, досягнення і недоліки у своїй роботі.

3. Завдання на літній період.

4. Обговорення пріоритетних завдань роботи ЗДО на 2023-2024 н.р.

5. Організаційні питання на кінець навчального року .

Під час педрад використовувались інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи, тощо. Семінар – практикум «Інноваційна діяльність в ЗДО» з організацією виставки новинок методичної літератури на тему «Інноваційні технології», семінар-практикум «Теоретичні, методичні засади освітньої роботи з дітьми з питань БЖД». Творчі конкурси: огляд-конкурс на краще оформлення групової кімнати, конкурс – виставка «Осінь у своїй урочистій красі», конкурс на краще оформлення групи «Новий рік заглядає у вікно і стукає в двері». Консультації для вихователів: «Використання методу наочного моделювання у мовленнєвому розвитку дітей раннього віку». Колективні перегляди: Заняття з використанням інноваційних технологій на заняттях. Інтегроване заняття з економічного виховання з використанням ТРВЗ. Інтегроване заняття з використанням елементів технології раннього розвитку М.Монтессорі. Підсумкове заняття-аналіз готовності дітей дошкільного віку до школи «Що я вмію, що я знаю».

З метою пропаганди інноваційних технологій, прогресивного педагогічного досвіду та психологічної грамотності у дитячо-батьківських взаєминах педагоги закладу урізноманітнюють форми роботи з батьками. Це інформаційні буклети, майстер-класи, перегляд фрагментів освітньої роботи, залучення батьків до участі в конкурсах та акціях.За участю батьків проведено ярмарку-продаж «Осінні дари природи», виставку «Ялинковий вернісаж», спортивне свято присвячене Дню Захисника Вітчизни. Для поглиблення роботи з духовно-морального виховання дошкільників заплановано семінар-практикум «Духовно-морального виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності». Проведено творчий конкурс Фото-вернісаж «Я люблю свою Україну», тематична виставка малюнків «Ми –українці». Організовано виставку педагогічної та методичної літератури з проблеми «Сучасні підходи до духовно-морального виховання дошкільників» та проведено консультацію.

З метою захисту життя та здоровʾя дітей, створення безпечних та комфортних умов для учасників освітнього процесу, поліпшення пожежно-профілактичної роботи та якості освітньої роботи з інтегрованої освітньої діяльності дітьми з питань особистої безпеки, вироблення у дітей умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я, в закладі проводиться системна робота по роз’ясненню та навчанню дітей та дорослих безпеці життєдіяльності. Проведено «Тиждень безпеки дорожнього руху» та зустріч з інспекторами ДАЇ. Значна увага приділяється питанню формування у дітей та дорослих стабільної мотивації до здорового способу життя. Заслуговують на увагу планомірне, системне проведення комплексних, інтерактивних занять з використання сучасних підходів до фізкультурно-оздоровчої роботи, нетрадиційне проведення фізкультурних занять, свят, розваг (за сюжетом, в ігровій формі з інноваційними оздоровчими методиками). Педагогами та батьками було виготовлено нетрадиційне фізкультурне обладнання. Проведено «Тиждень фізкультурника», «День здоровʾя». Усі педагоги систематично працюють над вдосконаленням своєї фахової майстерності, приймаючи участь в онлайн методичних об'єднання, школу педагогічного удосконалення, творчу майстерню, творчі групи.

Педагоги використовують інтерактивні методи навчання, впроваджують інноваційні технології, такі як «Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей», ТРВЗ, «Пісочна терапія», «Психолого-педагогічне проектування», «Використання коректурних таблиць», «Розвиток творчої уяви», методика навчання дітей розповідання за схемами, здоров’язберігаючі технології.

Канікулярні дні-це одна з цікавих форм організованого життя і діяльності дітей ЗДО. Їх мета знизити психологічне і розумове навантаження, організувати продуманий, активний відпочинок дітей.

Дошкільний заклад працює в тісному контакті з НВК №1мікрорайону.З метою підвищення якості організації перспективності, наступності та спадкоємності у роботі ЗДО та школи, вихователями старшої групи проведено підсумкове заняття за участю вчителя початківця.

З метою залучення родини до участі у освітньому процесі дошкільного закладу,у кожній групі обладнані батьківські куточки, які інформують про життя ідіяльність дітей у садочку. Розроблена різна тематика папок-пересувокнаприклад:«Виховуємо справжніх патріотів»,«Адаптація дитини до умов ЗДО», «Як підготувати дитину до школи», посезонні ширми, тощо.

З метою ознайомлення батьківзжиттям дітей в дитячому закладі проводятьсявиставки: дитячихробіт, фотографій, педагогічно-психологічної літератури з питань навчання тавиховання дітей.На сайті ЗДО, міської ради, у фейсбуці систематично висвітлювалися новини дошкільного закладу, цікава інформація про життя дітей, про проведені заходи та події.

Налагоджена робота батьківських комітетів груп. Батьки обговорюють проблеми розвитку та самостійно приймають рішення щодо посильної допомоги закладу, активно працюють над поновленням та поповненням групових осередків дидактичним матеріалом, іграшками для розвитку дітей.

5. ОЗДОРОВЧА РОБОТА.

Пріоритетним напрямком роботи залишається турбота про фізичний розвиток дітей, зміцнення та укріплення їх здоров’я. Аналіз захворюваності свідчить про те, що в 2022-2023 р. в дошкільному закладі протягом року проводилися протиепідемічні та санітарно-гігієнічні заходи, спрямовані на зниження інфекційних захворювань, тому спалахів інфекційних захворювань не зареєстровано.

На постійному контролі у адміністрації знаходиться питання дотримання санітарно-гігієнічних вимог перебування дітей в ЗДО та дотримання режиму дня дітей. Працівниками ЗДО систематично проводитьсяпрофілактично-оздоровча робота .

Сестра медична старша - Танцюра О.В.

- підтримувала тісний зв'язок з дитячою поліклінікою з метою контролю за видачею довідок відсутнім в ЗДО дітям;

- суворо контролювала дотримання працівниками санітарно-гігієнічних та профілактичних вимог, режиму провітрювання приміщень, у яких перебувають діти;

- активізувала роботу з батьками щодо запобігання дитячим захворюванням;

- спільно з педагогічними працівниками здійснювала медико-педагогічний контроль на заняттях з фізичного виховання;

- проаналізувала стан харчування дітей та підготувала рекомендації щодо його поліпшення;

- проводила аналіз захворюваності по групам.

Вихователі усіх вікових груп:

- щоденно забезпечували активний руховий режим дітей;

- чітко дотримувалися режиму дня, не допускаючи скорочення прогулянок на свіжому повітрі;

- стежили, щоб діти перебували у приміщенні в полегшеному одязі;

- активізували роботу з батьками з питань фізичного виховання та оздоровлення дітей.

Вихователь – методист Поліщук Т.О.

- контролювала проведення днів здоров’я, спортивних свят, розваг;

- контролювала виконання режиму перебування дітей на свіжому повітрі, активного рухового режиму впродовж дня, проведення ранкової гімнастики та гігієнічної гімнастики після сну у поєднанні з загартовуючими процедурами.

Помічники вихователів:

- проводили вологе прибирання всіх групових приміщень відповідно до санітарно-гігієнічних норм;

- з метою дезінфекції повітря приміщень де перебувають діти в осінньо – зимовий період проводили кварцування, насичували повітря фітонцидами лікарських трав, часнику, цибулі; .

- провітрювали приміщення лише тоді, коли у них немає дітей;

- своєчасно замінювати рушники та постільну білизну.

6. ХАРЧУВАННЯ.

Організація харчування дітей в закладі здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2005 р. № 1591, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 р. №242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров'я України від 17.04.2006 р. № 298/227, із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 26.02.2013 року № 202/165.

У дошкільному навчальному закладі організовано триразовий режим харчування. Відповідно до штатного розпису заклад укомплектовано 2 працівниками харчоблоку, які мають спеціальну освіту та забезпечують організацію харчування.

В ЗДО створені належні умови для організації харчування дітей всіх вікових груп. Харчоблок та групи забезпечені відповідним посудом та кухонним інвентарем. Протягом року було здійснено косметичний ремонтхарчоблоку,закуплено новий посуд та інвентар, придбано нові електронні ваги для комори.

На підставі затвердженого примірного двотижневого меню,сестра медична старша спільно з кухарямита завгоспом складаються меню-розкладки на наступний день. У закладі видача готових страв на групи здійснюється лише після зняття проби медичною сестрою та відповідно до часу, визначеного графіком видачі їжі. Щоденне меню розміщується в інформаційних куточках для батьків.

Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів медичною сестрою ведеться Журнал обліку виконання норм харчування. Аналіз виконання норм харчування показує, що в цілому харчування дітей здійснювалось наближено до норму середньому –72%.

Протягом року сестра медична старша здійснює контроль за санітарним станом харчоблоку та груп, за своєчасним проходженням медичних оглядів та здачею санітарних мінімумів працівниками. Результати контролю розглядалися на нарадах при директорі.

Вихователі, помічники вихователів, що беруть участь в організації харчування дітей, ознайомлені з питаннями їхнього гігієнічного та естетичного виховання. Щодня перед кожним прийманням їжі столи для дітей сервіруються відповідно до меню. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовими приборами (ложкою, виделкою). Дошкільнят середньої та старшої груп навчають чергувати у групі під час приймання їжі, використовувати санітарний одяг, сервірувати столи. Кількість столового посуду в групах відповідає кількості дітей за списком.

7. Дотримання вимог щодо безпеки життєдіяльності в ЗДО.

Згідно з ст. 23 Закону України «Про освіту» дошкільний заклад забезпечуєправо дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя, через створення умовдля безпечного нешкідливого утримання дітей. Ця проблема ведеться в таких напрямках:

-створення умов для безпечного перебування дітей в закладі;

- освітня робота з дітьми по БЖД;

-організація догляду за дітьми;

- робота з колективом по ОП, ПБ, БЖД;

На виконання Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці» в закладі розроблені заходи,направлені на поліпшення умов праці та безпечне перебування дітей, дотримання вимог чинного законодавства. Розроблені тазатверджені інструкції з безпеки діяльності працівників дошкільного закладу підчас освітнього процесу, посадові та функціональні обов'язки всіхкатегорій працівників встановленого зразка. На виконання Закону «Про цивільний захист» в закладі систематичнопланується та проводиться робота з підготовки цивільного захисту:навчання персоналу правилам поведінки та основних способів захисту у надзвичайних ситуаціях, прийомам надання першої долікарської допомогипостраждалим.Були проведені відкриті заняття, відбулась тематична виставка в методичному кабінеті.Двічі в закладі проводилась навчальна евакуація дітей та працівників із закладу. В садочку проводяться «Тижні безпеки дитини» . В ігровій формі дітям даються знання з правил культуриповедінки в оточуючому середовищі, проводяться колективні перегляди на тему: «Вогонь - ворог, вогонь - друг», «Лікарські рослини для здоров'я та сили» та інші; конкурси дитячих малюнків за тематикою: «Щоб не сталося лиха», «Чистота - запорука здоров'я»; лялькові вистави - «Його величають Сірничок», «Наш друг - світлофор». Робота проводиться під час організованих занять та різних режимних моментів систематично, послідовно, з максимальним використанням активнихметодів та прийомів навчання і виховання дітей дошкільного віку . Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітнього процесу якостей свідомого та обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації;Регулярно проводяться бесіди з попередження дитячого травматизму.В ЗДО не допускаються випадки антипедагогічних проявів. Видаються відповідні накази, проводяться інструктажі з персоналом.

8. Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ЗДО.

У 2022-2023р. у ЗДО було поповнено матеріальну базу та здійснені ремонтні роботи, а саме:

косметичний ремонт харчоблоку;

частковий ремонт каналізаційної системи;

ремонт системи опалення у молодшій групі;

частковий ремонт укриття.

Педагоги разом з батьками на кожній віковій групі обновлюють і створюють предметно-розвивальне середовище – доповнюють сюжетно-рольові зони; різні види театрів; дидактичні ігри. Сучасні оригінальні ігри, дидактично-логічні посібники, виготовлені руками працівників садочка та придбані за допомогою батьків, зміцнюють освітньо - розвивальну базу закладу.Необхідно зазначити, що за останні роки в дошкільний заклад за бюджеті кошти зовсім не було придбано іграшок та розвиваючих ігор як на групи так і кабінети спеціалістів, а всі іграшки придбано лише за рахунок батьківської допомоги. Тому велика увага приділялася дбайливому ставленню до тих іграшок, які вже є у дошкільному закладі.

Нову методичну та дитячу художню літературу придбано за власні кошти працівників та за допомогою батьків. Висловлюю щиру подяку батькам за розуміння, допомогу та підтримку, а працівникам за нелегку працю у вихованні майбутнього покоління нашої держави.

ЗВІТ КЕРІВНИКА

про роботу закладу дошкільної освіти (ясла-садок)

комбінованого типу №6 «Золотий ключик» Тальнівської міської ради

за 2020 - 2021 навчальний рік

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №6 «Золотий ключик» у своїй діяльності керується нормативно – правовими документами: Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, Законом «Про мови в Україні», Законом «Про освіту», Законом «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, Статут відповідає «Положенню про ДНЗ» та чинному законодавству, складений відповідно до вимог, враховує всі сфери діяльності закладу. Дитячий садок визначений як юридична особа, ліцензований. ЗДО №6 «Золотий ключик» визнаний атестованим (наказ №73 від 05.05.2017 відділу освіти Тальнівської райдержадміністрації «Про результати атестаційної експертизи»).

Порядок діяльності ЗДО визначений «Правилами внутрішнього трудового розпорядку», посадові обов’язки персоналу є в наявності, відповідають нормативним вимогам, затверджені директором ЗДО.

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Заклад дошкільної освіти №6 «Золотий ключик» розпочав функціонування у 1980 році. В ЗДО працює 4 групи денного перебування та 1клас. Кожна вікова група має свій ігровий майданчик з ігровимобладнаннямі спортивнимиспорудами, є спортивний майданчик. Приміщення і споруди мають естетичний вигляд, безпечні для малюків, зберігаються дбайливо. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Працюють кабінети методичний, кабінет вчителя-логопеда, медичний, гурткової роботи, музична та спортивна зали. Ці приміщення оснащені і використовуються у відповідності до нормативних вимог, використовуються за призначенням, раціонально.

2. СКЛАД ВИХОВАНЦІВ

З 1 вересня 2020 р. ЗДО відвідувало 97 дітей, з них 18 дітей віком до 3-х років та 20 учнів. Порівняно з минулим роком наповнюваність дітей в групах зменшилася.

Мережа груп ЗДО повністю відповідає меті, завданням, специфіці нашого закладу.Облік вихованців ведеться відповідно до вимог з дотриманням інструкцій. Зарахування малюків до садочка відбувається з дотриманням правил прийому. Діти переводяться з групи в групу на початок навчального року за віковим принципом, враховуючи індивідуальні особливостіпсихічного та фізичного розвитку малюків.

Термін роботи закладу у звітному періоду був 9 годин для 3 груп, для ясельної групи (чергової - 12 год.)

У ЗДО проводиться робота з вирішення проблем соціального захисту вихованців та працівників. Своєчасно виявляються і ставляться на облік діти сироти, напівсироти, діти з багатодітних та малозабезпечених родин, які потребують соціального захисту. Заклад відвідує 2 дітей учасників АТО, 24 дітей з багатодітних сімей.

3. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

В закладі працює 11 педагогів та 15 чоловік обслуговуючого персоналу. ЗДО укомплектований педагогічними кадрами на100%.Так за рівнем кваліфікації у ЗДО педагоги мають такі кваліфікаційні категорії та педагогічні звання:

- звання «вихователь-методист» - 2;

- «старший вихователь» - 1;

- нагороджені знаком «Відмінник освіти України» -1;

- кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії» - 1;

- кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії» - 1;

- кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» - 2.

За рівнем освіти:

- повна вища педагогічна освіта -7;

- базова вища педагогічна освіту-1;

- неповна вища -3.

За стажем педагогічної діяльності:

- стажем роботи до 5 років-2;

- стажем роботи від 5 до 10років-5;

- стаж більше 20 років-4.

За віком:

- до 35 років-4;

- після 45 років-4.

4. МЕТОДИЧНА РОБОТА

Освітній процес на протязі року здійснювався відповідно до

програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» та за такими річними завданнями:

1. Продовжувати спрямовувати впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у практику роботи педагогів закладу дошкільної освіти з дітьми.

2. Спрямовувати роботу колективу на актуалізацію основних завдань з безпеки життєдіяльності, охорони життя і збереження здоров’я дошкільників.

3. Впроваджувати нові сучасні форми і методи співпраці з родинами вихованців, які сприятимуть формуванню активної батьківської позиції для досягнення позитивних результатів у питаннях освіти дітей.

Для забезпечення систематичного, творчого підходу у використанні педагогами в роботі з дітьми інноваційних та сучасних інформаційних технологій були заплановані та проведені такі форми роботи:

- педагогічна рада:

Завдання та перспективи на новий навчальний рік

1. Затвердження річного плану роботи на 2020 – 2021 н. р.

2. Затвердження програмового забезпечення використаного в роботі ЗДО

3. Затвердження сіток занять, режиму дня, плану роботи спеціалістів, гурткової роботи, форми написання календарних планів, освітніх програм закладу (додаткових, комплексних, парціальних та методичних посібників для навчально-виховної роботи на 2020-2021н.р.)

4. Огляд-коментар сучасної нормативної бази, методичної літератури, інтернет-публікацій з питань організації освітнього процесу в дошкільному закладі

5. Затвердження складу педагогічної ради, вибори секретаря педагогічної рад.

«Сім’я і дитячий садок- єдине освітнє середовище»

1. Аналіз виконання рішень попереднього засідання педради.

2. Інноваційні методи роботи з батьками.

3. Висновки анкетування батьків по темі «Взаємодія ЗДО і сім’ї».

4. Оцінка рівня комунікабельності педагога з батьками.

5. Про результати тематичного вивчення «Стан організації освітньої роботи з батьками».

6. Правила взаємодії з батьками.

«Виховання здорової дитини в сучасних умовах ЗДО»

1. Аналіз виконання рішень попереднього засідання педради.

2. Здоров’я-це …

3. Мозковий штурм.

4. Здоров’я зберігаючі технології в наших групах.

5. Рівень педагогічної майстерності. Моє здоров’я.

«Підведемо підсумок роботи»

1. Аналіз стану освітньої роботи за 2020-2021.

2. Творчий звіт вихователів «Досягнення і недоліки у своїй роботі».

3. Завдання на літній період.

4. Обговорення пріоритетних завдань роботи ЗДО на 2021-2022 н.р.

5.Організаційні питання на кінець навчального року.(електронне портфоліо педагогів)

Під час педрад використовувались інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи, тощо. Семінар – практикум «Інноваційна діяльність в ЗДО» з організацією виставки новинок методичної літератури на тему «Інноваційні технології», семінар-практикум «Теоретичні, методичні засади освітньої роботи з дітьми з питань БЖД». Творчі конкурси:огляд-конкурс на краще оформлення групової кімнати, конкурс – виставка «Осінь у своїй урочистій красі», конкурс на краще оформлення групи «Новий рік заглядає у вікно і стукає в двері». Консультації для вихователів: «Використання методу наочного моделювання у мовленнєвому розвитку дітей раннього віку». Колективні перегляди: Заняття з використанням інноваційних технологій на заняттях. Інтегроване заняття з економічного виховання з використанням ТРВЗ. Інтегроване заняття з використанням елементів технології раннього розвитку М.Монтессорі. Підсумкове заняття-аналіз готовності дітей дошкільного віку до школи «Що я вмію, що я знаю».

З метою пропаганди інноваційних технологій, прогресивного педагогічного досвіду та психологічної грамотності у дитячо-батьківських взаєминах педагоги закладу урізноманітнюють форми роботи з батьками. Це інформаційні буклети, майстер-класи, перегляд фрагментів освітньої роботи, залучення батьків до участі в конкурсах та акціях.За участю батьків проведено ярмарку-продаж «Осінні дари природи», виставку«Ялинковий вернісаж», спортивне святоприсвячене Дню Захисника Вітчизни. Для поглиблення роботи з духовно-морального виховання дошкільників заплановано семінар-практикум «Духовно-морального виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності». Проведено творчий конкурс Фото-вернісаж «Я люблю свою Україну», тематична виставка малюнків «Ми –українці». Організовано виставкупедагогічної та методичної літератури з проблеми «Сучасні підходи до духовно-морального виховання дошкільників» та проведено консультацію.

З метою захисту життя та здоровʾя дітей, створення безпечних та комфортних умов для учасників освітнього процесу, поліпшення пожежно-профілактичної роботи та якості освітньої роботи з інтегрованої освітньої діяльності дітьми з питань особистої безпеки, вироблення у дітей умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я, в закладі проводиться системна робота по роз’ясненню та навчанню дітей та дорослих безпеці життєдіяльності. Проведено «Тиждень безпеки дорожнього руху» та зустріч з інспекторами ДАЇ, «Тиждень безпеки дитини» та зустріч з працівниками служби порятунку.

Значна увага приділяється питанню формування у дітей та дорослих стабільної мотивації до здорового способу життя. Заслуговують на увагу планомірне, системне проведення комплексних, інтерактивних занять, з використання сучасних підходів до фізкультурно-оздоровчої роботи, нетрадиційне проведення фізкультурних занять, свят, розваг (за сюжетом, в ігровій формі з інноваційними оздоровчими методиками). Педагогами та батьками було виготовлено нетрадиційне фізкультурне обладнання. Проведено «Тиждень фізкультурника», «День здоровʾя».

Усі педагоги систематично працюють над вдосконаленням своєї фахової майстерності, приймаючи участь в онлайн методичні об'єднання, школу педагогічного удосконалення, творчу майстерню, творчі групи.

Педагоги використовують інтерактивні методи навчання, впроваджують інноваційні технології, такі як «Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей», ТРВЗ, «Пісочна терапія», «Психолого-педагогічне проектування», «Використання коректурних таблиць», «Розвиток творчої уяви», методика навчання дітей розповідання за схемами, здоров’язберігаючі технології.

Канікулярні дні-це одна з цікавих форм організованого життя і діяльності дітей ЗДО. Їх мета знизити психологічне і розумове навантаження, організувати продуманий, активний відпочинок дітей.

Дошкільний заклад працює в тісному контакті з НВК №1мікрорайону.З метою підвищення якості організації перспективності, наступності та спадкоємності у роботі ЗДО та школи, вихователями старшої групи проведено підсумкове заняття за участю вчителя початківця.

З метою залучення родини до участі у освітньому процесі дошкільного закладу,у кожній групі обладнані батьківські куточки, які інформують про життя ідіяльність дітей у садочку. Розроблена різна тематика папок-пересувокнаприклад:«Виховуємо справжніх патріотів»,«Адаптація дитини до умов ЗДО», «Як підготувати дитину до школи», посезонні ширми, тощо.

З метою ознайомлення батьківзжиттям дітей в дитячому закладі проводятьсявиставки: дитячихробіт, фотографій, педагогічно-психологічної літератури з питань навчання тавиховання дітей.На сайті ЗДО, міської ради у Фейсбуці систематично висвітлювалися новини дошкільного закладу, цікава інформація про життя дітей, про проведені заходи та події.

Налагоджена робота батьківських комітетів груп. Батьки обговорюють проблеми розвитку та самостійно приймають рішення щодо посильної допомоги закладу, активно працюють над поновленням та поповненням групових осередків дидактичним матеріалом, іграшками для розвитку дітей.

5. ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Пріоритетним напрямком роботи залишається турбота про фізичний розвиток дітей, зміцнення та укріплення їх здоров’я. Аналіз захворюваності свідчить про те, що в 2020-2021 р. в дошкільному закладі протягом року проводилися протиепідемічні та санітарно-гігієнічні заходи, спрямовані на зниження інфекційних захворювань, тому спалахів інфекційних захворювань не зареєстровано..

На постійному контролі у адміністрації знаходиться питання дотримання санітарно-гігієнічних вимог перебування дітей в ЗДО та дотримання режиму дня дітей. Працівниками ЗДО систематично проводитьсяпрофілактично-оздоровча робота .

Сестра медична старша - Борисенко Л.А.

- підтримувала тісний зв'язок з дитячою поліклінікою з метою контролю за видачею довідок відсутнім в ЗДО дітям;

- суворо контролювала дотримання працівниками санітарно-гігієнічних та профілактичних вимог, режиму провітрювання приміщень, у яких перебувають діти;

- активізувала роботу з батьками щодо запобігання дитячим захворюванням.

- спільно з педагогічними працівниками здійснювала медико-педагогічний контроль на заняттях з фізичного виховання;

- проаналізувала стан харчування дітей та підготувати рекомендації щодо його поліпшення;

- проводила аналіз захворюваності по групам.

Вихователі усіх вікових груп:

- щоденно забезпечували активний руховий режим дітей та систематично проводити загартовуючі процедури з урахуванням стану здоров’я кожної дитини;

- чітко дотримувалися режиму дня, не допускаючи скорочення прогулянок на свіжому повітрі;

- стежили, щоб діти перебували у приміщенні в полегшеному одязі;

- активізували роботу з батьками з питань фізичного виховання та оздоровлення дітей.

Вихователь – методист Поліщук Т.О.:

- контролювала проведенням днів здоров’я, спортивних свят, розваг;

- контролювала виконання режиму перебування дітей на свіжому повітрі, активного рухового режиму впродовж дня, проведення ранкової гімнастики та гігієнічної гімнастики після сну у поєднанні з загартовуючими процедурами.

Помічники вихователів:

- проводили вологе прибирання всіх групових приміщень відповідно до санітарно-гігієнічних норм;

- з метою дезінфекції повітря приміщень де перебувають діти в осінньо – зимовий період проводили кварцування, насичували повітря фітонцидами лікарських трав, часнику, цибулі; .

- провітрювали приміщення лише тоді, коли у них немає дітей;

- своєчасно замінювати рушники та постільну білизну.

6. ХАРЧУВАННЯ

Організація харчування дітей в закладі здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2005 р. № 1591, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 р. №242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров'я України від 17.04.2006 р. № 298/227, із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 26.02.2013 року № 202/165.

У дошкільному навчальному закладі організовано триразовий режим харчування.Відповідно до штатного розпису заклад укомплектовано2працівниками харчоблоку, які мають спеціальну освіту та забезпечують організацію харчування.

В ЗДО створені належні умови для організації харчування дітей всіх вікових груп. Харчоблок та групи забезпечені відповідним посудом та кухонним інвентарем. Протягом року було здійснено косметичний ремонтхарчоблоку,закуплено новий посуд та інвентар, придбано нові електронні ваги для комори.

На підставі затвердженого примірного двотижневого меню,щодня медичною сестрою спільно з кухарямита завгоспом складаються меню-розкладки на наступний день. У закладі видача готових страв на групи здійснюється лише після зняття проби медичною сестрою та відповідно до часу, визначеного графіком видачі їжі. Щоденне меню розміщується в інформаційних куточках для батьків.

Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів медичною сестрою ведеться Журнал обліку виконання норм харчування. Аналіз виконання норм харчування показує, що в цілому харчування дітей здійснювалось наближено до норму середньому –72%.

Протягом року медична сестра здійснюєконтроль за санітарним станом харчоблоку та груп, за своєчасним проходженням медичних оглядів та здачею санітарних мінімумів працівниками. Результати контролю розглядалися на нарадах при директорі.

Вихователі, помічники вихователів, що беруть участь в організації харчування дітей, ознайомлені з питаннями їхнього гігієнічного та естетичного виховання. Щодня перед кожним прийманням їжі столи для дітей сервіруються відповідно до меню. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовими приборами (ложкою, виделкою). Дошкільнят середньої та старшої груп навчають чергувати у групі під час приймання їжі, використовувати санітарний одяг, сервірувати столи. Кількість столового посуду в групах відповідає кількості дітей за списком.

7. Дотримання вимог щодо безпеки життєдіяльності в ЗДО

Згідно з ст. 23 Закону України «Про освіту» дошкільний заклад забезпечуєправо дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя, через створення умовдля безпечного нешкідливого утримання дітей. Ця проблема ведеться в таких напрямках:

-створення умов для безпечного перебування дітей в закладі;

- освітня робота з дітьми по БЖД;

-організація догляду за дітьми;

- робота з колективом по ОП, ПБ, БЖД;

На виконання Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці» в закладі розроблені заходи,направлені на поліпшення умов праці та безпечне перебування дітей, дотримання вимог чинного законодавства. Розроблені тазатверджені інструкції з безпеки діяльності працівників дошкільного закладу підчас освітнього процесу, посадові та функціональні обов'язки всіхкатегорій працівників встановленого зразка. На виконання Закону «Про цивільний захист» в закладі систематичнопланується та проводиться робота з підготовки цивільного захисту:навчання персоналу правилам поведінки та основних способів захисту у надзвичайних ситуаціях, прийомам надання першої долікарської допомогипостраждалим.Були проведені відкриті заняття, відбулась тематична виставка в методичному кабінеті.Двічі в закладі проводилась навчальна евакуація дітей та працівників із закладу.В садочку систематично проводяться «Тижні безпеки дитини» . В ігровій формі дітям даються знання з правил культуриповедінки в оточуючому середовищі, проводяться колективні перегляди на тему: «Вогонь - ворог, вогонь - друг», «Лікарські рослини для здоров'я та сили» та інші; конкурси дитячих малюнків за тематикою: «Щоб не сталося лиха», «Чистота - запорука здоров'я»; лялькові вистави - «Його величають Сірничок», «Наш друг - світлофор». Робота проводиться під час організованих занять та різних режимних моментів систематично, послідовно, з максимальним використанням активнихметодів та прийомів навчання і виховання дітей дошкільного віку . Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітнього процесу якостей свідомого та обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації;Регулярно проводяться бесіди з попередження дитячого травматизму.В ЗДО не допускаються випадки антипедагогічних проявів. Видаються відповідні накази, проводяться інструктажі з персоналом.

8. Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ЗДО

У 2020-2021р. у ЗДО булопоповнено матеріальну базу таздійснені ремонтні роботи, а саме:

- косметичні ремонти в групах(заміна шпалер)

- фарбування підлоги в коридорах;

- заміна14 регістрів опалення;

- придбано столи на харчоблок.

Педагоги разом з батьками на кожній віковій групі оновлюють і створюють предметно-розвивальне середовище – доповнюють сюжетно-рольові зони, різні види театрів, дидактичні ігри. Сучасні оригінальні ігри, дидактично-логічні посібники, виготовлені руками працівників садочка та придбані за допомогою батьків, зміцнюють освітньо - розвивальну базу закладу.Необхідно зазначити, що за останні роки в дошкільний заклад за бюджеті кошти зовсім не було придбано іграшок та розвиваючих ігор як на групи так і кабінети спеціалістів, а всі іграшки придбано лише за рахунок батьківської допомоги. Тому велика увага приділялася дбайливому ставленню до тих іграшок, які вже є у дошкільному закладі.

Нову методичну та дитячу художню літературу придбано за власні кошти працівників та за допомогою батьків. Висловлюю щиру подяку батькам за розуміння, допомогу та підтримку, а працівникам за нелегку працю у вихованні майбутнього покоління нашої держави.

ЗВІТ КЕРІВНИКА

про роботу закладу дошкільної освіти (ясла-садок)

комбінованого типу №6 «Золотий ключик» Тальнівської міської ради

за 2019 - 2020 навчальний рік

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №6 «Золотий ключик» у своїй діяльності керується нормативно – правовими документами: Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, Законом «Про мови в Україні», Законом «Про освіту», Законом «Про дошкільну освіту» , Положенням про дошкільний навчальний заклад. Статут відповідає «Положенню про ДНЗ» та чинному законодавству, складений відповідно до вимог, враховує всі сфери діяльності закладу. Дитячий садок визначений як юридична особа, ліцензований. ЗДО №6 «Золотий ключик» визнаний атестованим ( наказ №73 від 05.05.2017 відділу освіти Тальнівської райдержадміністрації «Про результати атестаційної експертизи»).

Порядок діяльності ЗДО визначений «Правилами внутрішнього трудового розпорядку», посадові обов’язки персоналу є в наявності, відповідають нормативним вимогам, затверджені директором ЗДО.

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Заклад дошкільної освіти №6«Золотий ключик» розпочав функціонування у 1980 році. В ЗДО працює 5 груп денного перебування. Працюють кабінети методичний, кабінет вчителя-логопеда,медичний, гурткової роботи,музична та спортивна зали. Ці приміщення оснащені і використовуються у відповідності до нормативних вимог, використовуються за призначенням, раціонально.Кожна вікова група має свій ігровий майданчик з ігровимобладнаннямі спортивнимиспорудами, є спортивний майданчик Приміщення і споруди мають естетичний вигляд, безпечні для малюків, зберігаються дбайливо. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

2. СКЛАД ВИХОВАНЦІВ

З 1 вересня 2019 р. ЗДО відвідувало 118 дітей, з них 20 дітей віком до 3х років. Порівняно з минулим роком наповнюваність дітей в групах збільшилась.

Мережа груп ЗДО повністю відповідає меті, завданням, специфіці нашого закладу.Облік вихованців ведеться відповідно до вимог з дотриманням інструкцій. Зарахування малюків до садочка відбувається з дотриманням правил прийому. Діти переводяться з групи в групу на початок навчального року за віковим принципом, враховуючи індивідуальні особливостіпсихічного та фізичного розвитку малюків.

Термін роботи закладу у звітному періоду був 9 годин для 4 груп, для ясельної групи(чергової - 12 год.)

У ЗДО проводиться робота з вирішення проблем соціального захисту вихованців та працівників. Своєчасно виявляються і ставляться на облік діти сироти, напівсироти, діти з багатодітних та малозабезпечених родин, які потребують соціального захисту. Заклад відвідує 2 дітей учасників АТО, 24 дітей з багатодітних сімей.

3. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

В закладі працює 11 педагогів та 15 чоловік обслуговуючого персоналу. ЗДОукомплектований педагогічними кадрами на100%.Так за рівнем кваліфікації у ЗДО педагоги мають такі кваліфікаційні категорії та педагогічні звання:

звання «вихователь-методист» -2 ;

«старший вихователь» – 1;

нагороджені знаком «Відмінник освіти України» – 1 ;

кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії-1;

кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії - 1;

кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії – 2;

За рівнем освіти:

повна вища педагогічна освіта-6;

базова вища педагогічна освіту-2;

неповна вища-3;

За стажем педагогічної діяльності:

стажем роботи до 5 років-2;

стажем роботи від 5 до 10років-5;

стаж більше 20років-4

За віком:

до 35 років-4;

після 45 років-4;

Вирішилась проблема забезпечення ЗДО вчителем-логопедом.Протягом 2019/2020н.р. підвищили фахову кваліфікацію на курсах в ЧОІПОПП - 1 педагог-Красилівська О.В.

В навчальному році був атестований1 педагог. За результатами атестаціїКрасилівська О.В.- вихователь-відповідає займаній посаді.

4. МЕТОДИЧНА РОБОТА

Освітній процес на протязі року здійснювався відповідно до

програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»,

та за такими річними завданнями:

1.Продовжувати розвивати у дітей дошкільного віку інтерес до економічних знань, використовуючи для цього різні види діяльності.

2.Продовжувати формувати професіональну компетентність педагогів в області засвоєння ІКТ.

3.Спільно з батьками об’єднати навчання і виховання в цілісний освітній процес на основі духовно-моральних та соціокультурних цінностей і прийнятих в суспільстві правил і норм поведінки в інтересах людини, сім’ї, суспільства.

Для забезпечення систематичного, творчого підходу у використанні педагогами в роботі з дітьми інноваційних та сучасних інформаційних технологій були заплановані та проведені такі форми роботи:

педагогічна рада:

І. Завдання та перспективи на новий навчальний рік

1. Затвердження річного плану роботи на 2019 – 2020 н. р.

2. Затвердження програмового забезпечення використаного в роботі ЗДО

3. Затвердження сіток занять, режиму дня, плану роботи спеціалістів, гурткової роботи, форми написання календарних планів, освітніх програм закладу(додаткових, комплексних, парціальних та методичних посібників для навчально-виховної роботи на 2019-2020н.р.)

4.Огляд-коментар сучасної нормативної бази, методичної літератури, інтернет-публікацій з питань організації освітнього процесу в дошкільному закладі

5. Затвердження складу педагогічної ради, вибори секретаря педагогічної ради.

ІІ«Граючись–навчаємось, економіку вивчаємо»

1.Аналіз виконання рішень попереднього засідання педради

2.Мета і зміст економічного виховання дітей дошкільного віку в програмі «Дитина».

3.Використання сучасних інноваційних технологій під час формування у дошкільнят економічних уявлень.

4.Про результати тематичного вивчення «Стан роботи за тематичним напрямком формування у дошкільників економічних уявлень на заняттях в середній та старшій групах і поза заняттями в середній групі »

ІІІ. «Методи формування інформаційної культури та ІКТ компетенції педагогів.

1.Аналіз виконання рішень попередньої педради.

2.Аспекти та модель формування інформаційної культури педагогів.

3.Дидактичні ігри із застосуванням мультимедійних презентацій

IV. «Умови для духовно-морального розвитку дітей дошкільного віку, через побудову цілісного педагогічного процесу»

1.Аналіз виконання рішень попередньої педради

2.Поняття та сутність духовно-морального виховання дошкільників

3.Взаємодія педагогів ЗДО і сім’ї при формуванні у дошкільників цілісної картини світу, духовно-моральних цінностей.

4.Висновки тематичної перевірки «Планування та організація роботи по духовно-моральному вихованню дітей»

V. Заключна педрада „Підведемо підсумок роботи”

1. Аналіз стану навчально-виховної роботи за 2019-20 н.р.

2. Творчий звіт вихователів досягнення і недоліки у своїй роботі.

3. Завдання на літній період.

4.Обговорення пріоритетних завдань роботи ЗДО на 202-2021 н.р.

5.Організаційні питання на кінець навчального року.

Під час педрадвикористовувались інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи,тощо.Семінар – практикум «Інноваційна діяльність в ЗДО» з організацієювиставки новинок методичної літератури на тему «Інноваційні технології»,семінар-практикум «Економічне виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності.»Творчі конкурси:огляд-конкурс на краще оформлення групової кімнати, конкурс – виставка «Осінь у своїй урочистій красі» , конкурс на краще оформлення групи «Новий рік заглядає у вікно і стукає в двері».Консультації для вихователів: «Використання методу наочного моделювання у мовленнєвому розвитку дітей раннього віку».Колективні перегляди: Заняття з використанням інноваційних технологій на заняттях. Інтегроване заняття з економічного виховання з використанням ТРВЗ. Інтегроване заняття з використанням елементів технології раннього розвитку М.Монтессорі.Не проведено підсумкове заняття-аналіз готовності дітей дошкільного віку до школи «Що я вмію, що я знаю.»

З метою пропаганди інноваційних технологій, прогресивного педагогічного досвіду та психологічної грамотності у дитячо-батьківських взаєминах педагоги закладу урізноманітнюють форми роботи з батьками .Це інформаційні буклети, майстер-класи, перегляд фрагментів освітньої роботи, залучення батьків до участі в конкурсах та акціях.За участю батьків проведено ярмарку-продаж «Осінні дари природи», виставку«Ялинковий вернісаж», спортивне святоприсвячене Дню Захисника Вітчизни.Для поглиблення роботи з духовно-морального виховання дошкільників заплановано семінар-практикум «Духовно-моральноговиховання засобами інтегрованої освітньої діяльності». Проведено творчий конкурсФото-вернісаж «Я люблю свою Україну» ,тематична виставка малюнків«Ми –українці.»Організовано виставкупедагогічної та методичної літератури з проблеми «Сучасні підходи до духовно-морального виховання дошкільників» та проведено консультацію.

З метою захисту життя та здоровʾя дітей, створення безпечних та комфортних умов для учасників освітнього процесу,поліпшення пожежно-профілактичної роботи та якості освітньої роботи з інтегрованої освітньої діяльності дітьми з питань особистої безпеки, вироблення у дітей умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я ,в закладі проводиться системна робота по роз’ясненню та навчанню дітей та дорослих безпеці життєдіяльності.Проведено «Тиждень безпеки дорожнього руху» та зустріч з інспекторами ДАЇ, «Тиждень безпеки дитини» та зустріч з працівниками служби порятунку.

Значна увага приділяється питанню формування у дітей та дорослих стабільної мотивації до здорового способу життя. Заслуговують на увагу планомірне, системне проведення комплексних, інтерактивних занять, з використання сучасних підходів до фізкультурно-оздоровчої роботи, нетрадиційне проведення фізкультурних занять, свят, розваг (за сюжетом, в ігровій формі з інноваційними оздоровчими методиками). Педагогами та батьками було виготовлено нетрадиційне фізкультурне обладнання. Проведено «Тиждень фізкультурника», «День здоровʾя».

Усі педагоги систематично працюють над вдосконаленням своєї фахової майстерності,відвідуючи методичні об'єднання, школу педагогічного удосконалення, творчу майстерню, творчі групи. На базі закладу були проведені відкриті заходи для учасників методичних обʾєднань:«Методика навчання іграм дошкільників» , інтегроване заняття з розвитку економічного навчання з використанням ТРВЗ, пошуково-дослідницька діяльність «Промінці здоров’я»,комплексне заняття «Використання методики Орфа на музичних заняттяз».

Педагоги використовують інтерактивні методи навчання, впроваджують інноваційні технології, такі як «Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей», ТРВЗ, «Пісочна терапія», «Психолого-педагогічне проектування», «Використання коректурних таблиць», «Розвиток творчої уяви», методика навчання дітей розповідання за схемами, здоров’язберігаючі технології.

Канікулярні дні-це одна з цікавих форм організованого життя і діяльності дітей ЗДО.Їх мета знизити психологічне і розумове навантаження, організувати продуманий, активний відпочинок дітей.

Дошкільний заклад працює в тісному контакті з НВК №1мікрорайону.З метою підвищення якості організації перспективності, наступності та спадкоємності у роботі ЗДО та школи, вихователями старших груп проведено такі заходи:

-екскурсія до НВК № 1;

-розвага «Святий Миколай»(школярі, педагоги,вихованці ЗДО);

- не було проведено підсумкового заняття в старшій групі за участю вчителя початківця.

З метою залучення родини до участі у освітньому процесі дошкільного закладу,у кожній групі обладнані батьківські куточки, які інформують про життя ідіяльність дітей у садочку. Розроблена різна тематика папок-пересувокнаприклад:«Економічна освіта дошкільнят»,«Виховуємо справжніх патріотів»,«Адаптація дитини до умов ЗДО», «Як підготуватидитину до школи», посезонні ширми, тощо.

З метою ознайомлення батьківзжиттям дітей в дитячому закладі проводятьсявиставки: дитячихробіт, фотографій, педагогічно-психологічної літератури з питань навчання тавиховання дітей.На сайті ЗДО, міської ради у Фейсбуці систематично висвітлювалися новини дошкільного закладу, цікава інформація про життя дітей , про проведені заходи та події.

Налагоджена робота батьківських комітетів груп. Батьки обговорюють проблеми розвитку та самостійно приймають рішення щодо посильної допомоги закладу, активно працюють над поновленням та поповненням групових осередків дидактичним матеріалом, іграшками для розвитку дітей.

5. ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Пріоритетним напрямком роботи залишається турбота про фізичний розвиток дітей, зміцнення та укріплення їх здоров’я.Аналіз захворюваності свідчить про те, що в 2019 р. в дошкільному закладі протягом року проводилися протиепідемічні та санітарно-гігієнічні заходи, спрямовані на зниження інфекційних захворювань, тому спалахів інфекційних захворювань не зареєстровано..

У 2019році зареєстровано 64 випадків захворювань: ясельна група-21, дошкільні -43. Пропущено днів по хворобі-102.

Найвищий показник захворюваності – у ясельнійгрупі, це пояснюється тим, що діти знаходяться в періоді адаптації, не пристосовані до садочку, вразливі до збудників і так як знаходились в домашніх умовах – не були загартовані.Також досить часто батьки невідповідально ставляться до здоров'я своїх дітей, приводять до закладу хворих дітей.

На постійному контролі у адміністрації знаходиться питання дотримання санітарно-гігієнічних вимог перебування дітейв ЗДО та дотримання режиму дня дітей.Працівниками ЗДО систематично проводитьсяпрофілактично-оздоровча робота .

Сестра медична старша - Борисенко Л.А.

- підтримувала тісний зв'язок з дитячою поліклінікою з метою контролю за видачею довідок відсутнім в ЗДО дітям;

-суворо контролювала дотримання працівниками санітарно-гігієнічних та профілактичних вимог, режиму провітрювання приміщень, у яких перебувають діти;

-активізувала роботу з батьками щодо запобігання дитячим захворюванням.

-спільно з педагогічними працівниками здійснюваламедико-педагогічний контроль на заняттях з фізичного виховання;

-проаналізувала стан харчування дітей та підготувати рекомендації щодо його поліпшення;

-проводила аналіз захворюваності по групам.

Вихователі усіх вікових груп:

-щоденно забезпечували активний руховий режим дітей та систематично проводити загартовуючі процедури з урахуванням стану здоров’я кожної дитини;

-чітко дотримувалися режиму дня, не допускаючи скорочення прогулянок на свіжому повітрі;

-стежити, щоб діти перебували у приміщенні в полегшеному одязі;

-активізували роботу з батьками з питань фізичного виховання та оздоровлення дітей.

Вихователь – методист Поліщук Т.О.

-контролювалапроведенням днів здоров’я, спортивних свят, розваг;

-контролювала виконання режиму перебування дітей на свіжому повітрі, активного рухового режиму впродовж дня, проведення ранкової гімнастики та гігієнічної гімнастики після сну у поєднанні з загартовуючими процедурами.

Помічникам вихователів:

-проводили вологе прибирання всіх групових приміщень відповідно до санітарно-гігієнічних норм;

-з метою дезінфекції повітря приміщень де перебувають діти в осінньо – зимовий період проводили кварцування, насичували повітря фітонцидами лікарських трав, часнику, цибулі; .

-провітрювали приміщення лише тоді, коли у них немає дітей;

-своєчасно замінювати рушники та постільну білизну.

6. ХАРЧУВАННЯ

Організація харчування дітей в закладі здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2005 р. № 1591, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 р. №242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров'я України від 17.04.2006 р. № 298/227, із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 26.02.2013 року № 202/165.

У дошкільному навчальному закладі організовано триразовий режим харчування.Відповідно до штатного розпису заклад укомплектовано2працівниками харчоблоку, які мають спеціальну освіту та забезпечують організацію харчування.

В ЗДО створені належні умови для організації харчування дітей всіх вікових груп. Харчоблок та групи забезпечені відповідним посудом та кухонним інвентарем. Протягом року було здійснено косметичний ремонтхарчоблоку,закуплено новий посуд та інвентар, придбано нові електронні ваги для комори.

Продукти харчування та продовольчої сировини протягом 2019-2020 року постачаються Черкаси ЧПК,підприємець Костенко Н.В.,що були визначенні рішенням тендерного комітету.На бази-постачальникизавгоспом своєчасно подаються щомісячні замовлення продуктів харчування та один раз на 2-3 дні уточнені заявки.

На підставі затвердженого примірного двотижневого меню,щодня медичною сестрою спільно з кухарямита завгоспом складаються меню-розкладки на наступний день. У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснюється лише після зняття проби медичною сестрою та відповідно до часу, визначеного графіком видачі їжі. Щоденне меню розміщується в інформаційних куточках для батьків.

Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів медичною сестрою ведеться Журнал обліку виконання норм харчування. Аналіз виконання норм харчування показує , що в цілому харчування дітей здійснювалось наближено до норму середньому –72%.

Протягом року медична сестра здійснюєконтроль за санітарним станом харчоблоку та груп, за своєчасним проходженням медичних оглядів та здачею санітарних мінімумів працівниками. Результати контролю розглядалися на нарадах при директорі.

Вихователі, помічники вихователів ,що беруть участь в організації харчування дітей, ознайомлені з питаннями їхнього гігієнічного та естетичного виховання. Щодня перед кожним прийманням їжі столи для дітей сервіруються відповідно до меню. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовими приборами (ложкою, виделкою). Дошкільнят середньої та старшої груп навчають чергувати у групі під час приймання їжі, використовувати санітарний одяг, сервірувати столи. Кількість столового посуду в групах відповідає кількості дітей за списком.

Спеціалістами Держпродспоживслужбив 2019році було здійснено планову перевірку харчоблоку та груп.Порушень у дотриманні санітарно-гігієнічних вимог під час організації харчування, а саме: на харчоблоці та в групах не було.

7. Дотримання вимог щодо безпеки життєдіяльності в ЗДО

Згідно з ст. 23 Закону України «Про освіту» дошкільний заклад забезпечуєправо дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя, через створення умовдля безпечного нешкідливого утримання дітей. Ця проблема ведеться в таких напрямках:

-створення умов для безпечного перебування дітей в закладі;

- освітня робота з дітьми по БЖД;

-організація догляду за дітьми;

- робота з колективом по ОП, ПБ, БЖД;

На виконання Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці» в закладі розроблені заходи,направлені наполіпшення умов праціта безпечне перебування дітей, дотримання вимог чинного законодавства. Розроблені тазатверджені інструкції з безпеки діяльності працівників дошкільного закладу підчас навчально-виховного процесу, посадові та функціональні обов'язки всіхкатегорій працівників встановленого зразка.На виконання Закону «Про цивільний захист» в закладі систематичнопланується та проводиться робота з підготовки цивільного захисту:навчання персоналу правилам поведінки та основних способів захисту у надзвичайних ситуаціях, прийомам надання першої долікарської допомогипостраждалим.Були проведені відкриті заняття, відбулась тематична виставка в методичному кабінеті.Двічі в закладі проводилась навчальна евакуація дітей та працівників із закладу.В садочку систематично проводяться «Тижні безпеки дитини» . В ігровій формі дітям даються знання з правил культуриповедінки в оточуючому середовищі, проводяться колективні перегляди на тему: «Вогонь - ворог, вогонь - друг», «Лікарські рослини для здоров'я та сили» та інші; конкурси дитячих малюнків за тематикою: «Щоб не сталося лиха», «Чистота - запорука здоров'я»; лялькові вистави - «Його величають Сірничок», «Наш друг - світлофор».Робота проводиться під час організованих занять та різних режимних моментів систематично, послідовно, з максимальним використанням активнихметодів та прийомів навчання і виховання дітей дошкільного віку . Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітнього процесу якостей свідомого та обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації;Регулярно проводяться бесіди з попередження дитячого травматизму.В ЗДО не допускаються випадки антипедагогічних проявів. Видаються відповідні накази, проводяться інструктажі з персоналом.

8. Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ЗДО

У 2019-2020р. у ЗДО було поповнено матеріальну базу та здійснені ремонтні роботи, а саме:

косметичні ремонти в групах (заміна шпалер)

заміна 5 вікон;

заміна вхідних дверей;

фарбування підлоги в коридорах;

заміна14 регістрів опалення;

придбано пральну машину.

Педагоги разом з батьками на кожній віковій групі обновлюють і створюють предметно-розвивальне середовище – доповнюють сюжетно-рольові зони; різні види театрів; дидактичні ігри. Сучасні оригінальні ігри, дидактично-логічні посібники, виготовлені руками працівників садочка та придбані за допомогою батьків, зміцнюють освітньо - розвивальну базу закладу.Необхідно зазначити, що за останні роки в дошкільний заклад за бюджеті кошти зовсім не було придбано іграшок та розвиваючих ігор як на групи так і кабінети спеціалістів, а всі іграшки придбано лише за рахунок батьківської допомоги. Тому велика увага приділялася дбайливому ставленню до тих іграшок, які вже є у дошкільному закладі.

Нову методичну та дитячу художню літературу придбано за власні кошти працівників та за допомогою батьків.

Висловлюю щиру подяку батькам за розуміння, допомогу та підтримку, а працівникам за нелегку працю у вихованні майбутнього покоління нашої держави.

ЗВІТ КЕРІВНИКА

про роботу закладу дошкільної освіти (ясла-садок)

комбінованого типу №6 «Золотий ключик» Тальнівської міської ради

за 2018 - 2019 навчальний рік

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №6 «Золотий ключик» у своїй діяльності керується нормативно – правовими документами: Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, Законом «Про мови в Україні», Законом «Про освіту», Законом «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад. Статут відповідає «Положенню про ДНЗ» та чинному законодавству, складений відповідно до вимог, враховує всі сфери діяльності закладу. Дитячий садок визначений як юридична особа, ліцензований. ЗДО №6 «Золотий ключик» визнаний атестованим (наказ №73 від 05.05.2017 відділу освіти Тальнівської райдержадміністрації «Про результати атестаційної експертизи»).

Порядок діяльності ЗДО визначений «Правилами внутрішнього трудового розпорядку», посадові обов’язки персоналу є в наявності, відповідають нормативним вимогам, затверджені директором ЗДО.

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Заклад дошкільної освіти №6 «Золотий ключик» розпочав функціонування у 1980 році. В ЗДО працює 5 груп денного перебування. Працюють кабінети методичний, кабінет вчителя-логопеда, медичний, гурткової роботи, музична та спортивна зали. Ці приміщення оснащені і використовуються у відповідності до нормативних вимог, використовуються за призначенням, раціонально.Кожна вікова група має свій ігровий майданчик з ігровимобладнаннямі спортивнимиспорудами, є спортивний майданчик Приміщення і споруди мають естетичний вигляд, безпечні для малюків, зберігаються дбайливо. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

2. СКЛАД ВИХОВАНЦІВ

З 1 вересня 2018р. ЗДО відвідувало 122 дітей, з них 26 дітей віком до 3-х років. Порівняно з минулим роком наповнюваність дітей в групах збільшилась.

Мережа груп ЗДО повністю відповідає меті, завданням, специфіці нашого закладу.Облік вихованців ведеться відповідно до вимог з дотриманням інструкцій. Зарахування малюків до садочка відбувається з дотриманням правил прийому. Діти переводяться з групи в групу на початок навчального року за віковим принципом, враховуючи індивідуальні особливостіпсихічного та фізичного розвитку малюків.

Термін роботи закладу у звітному періоду був 9 годин для 4 груп, для ясельної групи (чергової - 12 г)

У ЗДО проводиться робота з вирішення проблем соціального захисту вихованців та працівників. Своєчасно виявляються і ставляться на облік діти сироти, напівсироти, діти з багатодітних та малозабезпечених родин, які потребують соціального захисту. Заклад відвідує 2 дітей з інвалідністю, 24 дітей з багатодітних сімей.

3. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

В закладі працює 11 педагогів та 16 чоловік обслуговуючого персоналу. ЗДО укомплектований педагогічними кадрами на100%.Так за рівнем кваліфікації у ЗДО педагоги мають такі кваліфікаційні категорії та педагогічні звання:

· звання «вихователь-методист» -2 ;

· «старший вихователь» - 1;

· нагороджені знаком «Відмінник освіти України» - 1 ;

· кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії - 2 ;

· кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії - 1 ;

За рівнем освіти:

· повна вища педагогічна освіта - 6;

· базова вища педагогічна освіту -1;

· неповна вища – 4.

За стажем педагогічної діяльності:

· стажем роботи до 5 років - 1;

· стажем роботи від 5 до 10 років - 6;

· стаж більше 20 років – 4.

За віком:

· до 35 років -7;

· після 45 років - 4.

Вирішилась проблема забезпечення ЗДО вчителем-логопедом.Протягом 2018/2019н.р. підвищили фахову кваліфікацію на курсах в ЧОІПОПП - 3 педагоги: Накошна О.О., Лисиця В.О., Подлісецька Л.В.

В навчальному році було атестовано 4 педагоги. За результатами атестації Накошна О.О. –вихователь, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «вихователь-методист», Лисиця В.О. – вихователь, встановлено кваліфікаційну категорію спеціаліст ІІ категорії», Подлісецька Л.В. – вчитель – логопед, встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії», Усатюк О.П. – вихователь, відповідає займаній посаді.

4. МЕТОДИЧНА РОБОТА

Освітній процес на протязі року здійснювався відповідно до

програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»,

та за такими річними завданнями:

1. Розпочати впровадження та використання сучасних технологій щодо соціально-фінансової та економічної освіти дошкільників.

2. Продовжувати роботу з налагодження тісної взаємодії з родинами вихованців у наданні якісної дошкільної освіти завдяки розширенню форм та видів співпраці з ними, створення відкритих груп в соціальній мережі Facebook

3. Продовжувати вдосконалювати зміст дошкільної освіти засобами інноваційних та сучасних інформаційно-комп’ютерних технологій

Для забезпечення систематичного, творчого підходу у використанні педагогами в роботі з дітьми інноваційних та сучасних інформаційних технологій були заплановані та проведені такі форми роботи:

Педагогічна рада- «Формування професійної компетентності педагогів через інноваційну діяльність», «Розвиток і розширення мовленнєвого-комунікативної компетентності в дітей дошкільного віку», «Підведемо підсумок роботи» (Аналіз стану освітньої роботи за 2018-2019н.р.Творчий звіт вихователів про пророблену роботу).

Під час педради використовувались інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи, тощо. Семінар – практикум «Інноваційна діяльність в ЗДО» з організацією виставки новинок методичної літератури на тему «Інноваційні технології», семінар-практикум «Патріотичне виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності». Творчі конкурси: огляд-конкурс на краще оформлення групової кімнати, конкурс – виставка «Осінь у своїй урочистій красі», конкурс на краще оформлення групи «Новий рік заглядає у вікно і стукає в двері». Консультації для вихователів: «Використання методу наочного моделювання у мовленнєвому розвитку дітей раннього віку». Колективні перегляди: Заняття з використанням інноваційних технологій на заняттях з фізичної культури. Інтегроване заняття з розвитку мовлення з використанням ТРВЗ. Інтегроване заняття з використанням елементів технології раннього розвитку М.Монтессорі. Підсумкове заняття-аналіз готовності дітей дошкільного віку до школи «Що я вмію, що я знаю».

З метою пропаганди інноваційних технологій, прогресивного педагогічного досвіду та психологічної грамотності у дитячо-батьківських взаєминах педагоги закладу урізноманітнюють форми роботи з батьками. Це інформаційні буклети, майстер-класи, перегляд фрагментів освітньої роботи, залучення батьків до участі в конкурсах та акціях.За участю батьків проведено ярмарку-продаж «Осінні дари природи», виставку«Ялинковий вернісаж», спортивне святоприсвячене Дню Захисника Вітчизни. Для поглиблення роботи з національно-патріотичного виховання дошкільників заплановано семінар-практикум «Патріотичне виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності». Проведено творчий конкурс Фото-вернісаж «Я люблю свою Україну», тематична виставка малюнків «Ми –українці». Організовано виставкупедагогічної та методичної літератури з проблеми «Сучасні підходи до національно-патріотичного виховання дошкільників».

З метою захисту життя та здоровʾя дітей, створення безпечних та комфортних умов для учасників освітнього процесу, поліпшення пожежно-профілактичної роботи та якості освітньої роботи з інтегрованої освітньої діяльності дітьми з питань особистої безпеки, вироблення у дітей умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я в закладі проводиться системна робота по роз’ясненню та навчанню дітей та дорослих безпеці життєдіяльності. Проведено «Тиждень безпеки дорожнього руху» та зустріч з інспекторами ДАЇ, «Тиждень безпеки дитини» та зустріч з працівниками служби порятунку.

Значна увага приділяється питанню формування у дітей та дорослих стабільної мотивації до здорового способу життя. Заслуговують на увагу планомірне, системне проведення комплексних, інтерактивних занять, з використання сучасних підходів до фізкультурно-оздоровчої роботи, нетрадиційне проведення фізкультурних занять, свят, розваг (за сюжетом, в ігровій формі з інноваційними оздоровчими методиками). Педагогами та батьками було виготовлено нетрадиційне фізкультурне обладнання. Проведено «Тиждень фізкультурника», «День здоровʾя».

Усі педагоги систематично працюють над вдосконаленням своєї фахової майстерності, відвідуючи методичні об'єднання, школу педагогічного удосконалення, творчу майстерню, творчі групи. На базі закладу були проведені відкриті заходи для учасників методичних обʾєднань: «Методика навчання спортивним іграм дошкільників» , інтегроване заняття з розвитку мовлення з використанням ТРВЗ, пошуково-дослідницька діяльність «Промінці здоров’я» тощо.

Педагоги використовують інтерактивні методи навчання, впроваджують інноваційні технології, такі як «Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей», ТРВЗ, «Пісочна терапія», «Психолого-педагогічне проектування», «Використання коректурних таблиць», «Розвиток творчої уяви», методика навчання дітей розповідання за схемами, здоров’язберігаючі технології.

Канікулярні дні-це одна з цікавих форм організованого життя і діяльності дітей ДНЗ. Їх мета знизити психологічне і розумове навантаження, організувати продуманий, активний відпочинок дітей. В цьому році педагоги підготували та реалізовують освітній проект «Веселі канікули дошкільнят».

Дошкільний заклад працює в тісному контакті з НВК №1мікрорайону.З метою підвищення якості організації перспективності, наступності та спадкоємності у роботі ДНЗ та школи, вихователями старших груп проведено такі заходи:

-екскурсія до НВК № 1;

-розвага «Святий Миколай»(школярі, педагоги, вихованці ЗДО);

- проведення підсумкового заняття в старшій групі за участю вчителя початківця.

З метою залучення родини до участі у освітньому процесі дошкільного закладу,у кожній групі обладнані батьківські куточки, які інформують про життя ідіяльність дітей у садочку. Розроблена різна тематика папок-пересувок,наприклад: «Екологічна освіта дошкільнят»,«Виховати справжніх патріотів»,«Адаптація дитини до умов ЗДО», «Як підготувати дитину до школи», посезонні ширми, тощо.

З метою ознайомлення батьків з життям дітей в дитячому закладі проводяться виставки: дитячих робіт, фотографій, педагогічно-психологічної літератури з питань навчання тавиховання дітей.На сайті ЗДО, міської ради у Фейсбуці систематично висвітлювалися новини дошкільного закладу, цікава інформація про життя дітей, про проведені заходи та події.

Налагоджена робота батьківських комітетів груп. Батьки обговорюють проблеми розвитку та самостійно приймають рішення щодо посильної допомоги закладу, активно працюють над поновленням та поповненням групових осередків дидактичним матеріалом, іграшками для розвитку дітей,

5. ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Пріоритетним напрямком роботи залишається турбота про фізичний розвиток дітей, зміцнення та укріплення їх здоров’я.Аналіз стану здоров'я дітейДНЗ свідчить про наступне, що у порівнянні з попереднім роком , стан фізичного здоров'я дітей суттєво не змінився.

Проведений аналіз захворюваності дітей за 2018рік показав, що всього випадків захворювання 28, пропущено днів по хворобі 1З, а результатамимедичного огляду поширеними серед дітей булисоматичнізахворювання:ГРВІ, бронхіти.

Найвищий показник захворюваності – у ясельнійгрупі, це пояснюється тим, що діти знаходяться в періоді адаптації, не пристосовані до садочку, вразливі до збудників і так як знаходились в домашніх умовах – не були загартовані.Також досить часто батьки невідповідально ставляться до здоров'я своїх дітей, приводять до закладу хворих дітей.

На постійному контролі у адміністрації знаходиться питання дотримання санітарно-гігієнічних вимог перебування дітей в ЗДО та дотримання режиму дня дітей.

Працівниками дошкільного навчального закладу систематично проводитьсяпрофілактично-оздоровча робота з дітьми, адже питання аналізу захворюваності знаходиться на постійному контролі адміністрації закладу.

6. ХАРЧУВАННЯ

Організація харчування дітей в закладі здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2005 р. № 1591, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 р. №242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров'я України від 17.04.2006 р. № 298/227, із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 26.02.2013 року № 202/165.

У дошкільному навчальному закладі організовано триразовий режим харчування. Відповідно до штатного розпису заклад укомплектовано2працівниками харчоблоку ЗДО, які мають спеціальну освіту та забезпечують організацію харчування.

В ЗДО створені належні умови для організації харчування дітей всіх вікових груп. Харчоблок та групи забезпечені відповідним посудом та кухонним інвентарем. Протягом року було здійснено косметичний ремонтхарчоблоку,закуплено новий посуд та інвентар, придбано нові електронні ваги для комори.

Продукти харчування та продовольчої сировини протягом 2018-2019 року постачаються Черкаси ЧПК, підприємець Костенко Н.В., що були визначенні рішенням тендерного комітету.

На бази-постачальникизавгоспом своєчасно подаються щомісячні замовлення продуктів харчування та один раз на 2-3 дні уточнені заявки.

На підставі затвердженого примірного двотижневого меню,щодня медичною сестрою спільно з кухарямита завгоспом складаються меню-розкладки на наступний день. У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснюється лише після зняття проби медичною сестрою та відповідно до часу, визначеного графіком видачі їжі. Щоденне меню розміщується в інформаційних куточках для батьків.

Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів медичною сестрою ведеться Журнал обліку виконання норм харчування. Аналіз виконання норм харчування показує, що в цілому харчування дітей здійснювалось наближено до норму середньому –72%.

Протягом року медична сестра здійснюєконтроль за санітарним станом харчоблоку та груп, за своєчасним проходженням медичних оглядів та здачею санітарних мінімумів працівниками. Результати контролю розглядалися на нарадах при директорі.

Вихователі, помічники вихователів ,що беруть участь в організації харчування дітей, ознайомлені з питаннями їхнього гігієнічного та естетичного виховання. Щодня перед кожним прийманням їжі столи для дітей сервіруються відповідно до меню. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовими приборами (ложкою, виделкою). Дошкільнят середньої та старшої груп навчають чергувати у групі під час приймання їжі, використовувати санітарний одяг, сервірувати столи. Кількість столового посуду в групах відповідає кількості дітей за списком.

Спеціалістами Держпродспоживслужбив 2018 році було здійснено планову перевірку харчоблоку та груп.Порушень у дотриманні санітарно-гігієнічних вимог під час організації харчування, а саме: на харчоблоці та в групах не було.

7. Дотримання вимог щодо безпеки життєдіяльності в ЗДО

Згідно з ст. 23 Закону України «Про освіту» дошкільний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя, через створення умовдля безпечного нешкідливого утримання дітей. Ця проблема ведеться в таких напрямках:

-створення умов для безпечного перебування дітей в закладі;

- освітня робота з дітьми по БЖД;

-організація догляду за дітьми;

- робота з колективом по ОП, ПБ, БЖД;

На виконання Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці» в закладі розроблені заходи,направлені на поліпшення умов праці та безпечне перебування дітей, дотримання вимог чинного законодавства. Розроблені тазатверджені інструкції з безпеки діяльності працівників дошкільного закладу підчас навчально-виховного процесу, посадові та функціональні обов'язки всіхкатегорій працівників встановленого зразка. На виконання Закону «Про цивільний захист» в закладі систематичнопланується та проводиться робота з підготовки цивільного захисту:навчання персоналу правилам поведінки та основних способів захисту у надзвичайних ситуаціях, прийомам надання першої долікарської допомогипостраждалим.Були проведені відкриті заняття, відбулась тематична виставка в методичному кабінеті.Двічі в закладі проводилась навчальна евакуація дітей та працівників із закладу.В садочку систематично проводяться «Тижні безпеки дитини» . В ігровій формі дітям даються знання з правил культуриповедінки в оточуючому середовищі, проводяться колективні перегляди на тему: «Вогонь - ворог, вогонь - друг», «Лікарські рослини для здоров'я та сили» та інші; конкурси дитячих малюнків за тематикою: «Щоб не сталося лиха», «Чистота - запорука здоров'я»; лялькові вистави - «Його величають Сірничок», «Наш друг - світлофор». Робота проводиться під час організованих занять та різних режимних моментів систематично, послідовно, з максимальним використанням активнихметодів та прийомів навчання і виховання дітей дошкільного віку . Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітнього процесу якостей свідомого та обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації;Регулярно проводяться бесіди з попередження дитячого травматизму.В ЗДО не допускаються випадки антипедагогічних проявів. Видаються відповідні накази, проводяться інструктажі з персоналом.

8. Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ЗДО

У 2018-2019р. у ЗДО булопоповнено матеріальну базу таздійснені ремонтні роботи, а саме:

· косметичні ремонти в групах;

· заміна 10 вікон;

· заміна вхідних дверей;

· фарбування підлоги в коридорах;

· придбано телевізор та ноутбук.

Педагоги разом з батьками на кожній віковій групі обновлюють і створюють предметно-розвивальне середовище – доповнюють сюжетно-рольові зони; різні види театрів; дидактичні ігри. Сучасні оригінальні ігри, дидактично-логічні посібники, виготовлені руками працівників садочка та придбані за допомогою батьків, зміцнюють освітньо - розвивальну базу закладу.Необхідно зазначити, що за останні роки в дошкільний заклад за бюджеті кошти зовсім не було придбано іграшок та розвиваючих ігор як на групи так і кабінети спеціалістів, а всі іграшки придбано лише за рахунок батьківської допомоги. Тому велика увага приділялася дбайливому ставленню до тих іграшок, які вже є у дошкільному закладі.

Нову методичну та дитячу художню літературу придбано за власні кошти працівників та за допомогою батьків.

Висловлюю щиру подяку батькам за розуміння, допомогу та підтримку, а працівникам за нелегку працю у вихованні майбутнього покоління нашої держави.

Кiлькiсть переглядiв: 468

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.