FacebookTwitterПідписатися на RSS

Щеплення – єдиний метод захисту малюка від інфекційних хвороб

Впродовж останніх років значно побільшало батьків, які побоюються, а то й відмовляються робити будь-які щеплення своїм дітям. Проте, профілактична вакцинація досі вважається одним із найбільших досягнень медицини.Якщо ж батьки відмовляються від щеплень, то інакше, як прояв безвідповідальності це не можна трактувати.Метою проведення щеплень є створення умов несприйнятливості до інфекційних хвороб шляхом їхньої імітації. Для цього в організм малюка вводять ослаблений збудник хвороби. У відповідь на це організм починає виробляти захисні реакції й перемагає штучну хворобу, а «пам`ять» про неї залишається.Деякі вакцини вже з першого разу забезпечують організму стійкий імунітет. До них належать щеплення від кору та свинки.

В Україні дітей вакцинують від 10 інфекційних захворювань – дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, вірусного гепатиту Б, гемофільної інфекції типу В, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу. Щеплення від вітряної віспи, гепатиту А, менінгококової, рота вірусної та пневмококової інфекції є рекомендованими. Після вакцинації їх роблять за бажанням та за кошт батьків. Фахівці склали Календар так, аби дитина отримала оптимальний захист від тієї чи іншої інфекції.

Щеплення необхідно робити в призначені педіатром терміни, і чим точніше їх дотримуватись, тим вища профілактична ефективність. Це обов’язково слід враховувати при плануванні літньої відпустки, тому що найкраще вакцинуватися в літньо-осінній період.

У чому полягає суть профілактичних щеплень?

В організм вводиться вакцина, у відповідь організм виробляє специфічні антитіла, які захищають дитину від хвороби.

На кожну вакцину організм реагує по різному. У деяких випадках одного щеплення цілком достатньо для вироблення тривалого імунітету. В інших – необхідні багаторазові введення. Звідси і виникли два медичні слова – вакцинація і ревакцинація. Суть вакцинації це вироблення специфічних антитіл у кількості, достатній для профілактики конкретної хвороби. Але цей стартовий (захисний) рівень антитіл поступово знижується, тому необхідні повторні введення для підтримки антитіл у потрібній кількості. Ось ці повторні введення вакцини і є ревакцинація.

Усі вакцини сертифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Календар профілактичних щеплень від народження до 16 років:

Перша доба – гепатит В;

Третя – п’ята доба – туберкульоз;

Перший місяць – друга доза гепатиту В;

Другий місяць – АКДП, поліомієліт, хіб-інфекція;

Четвертий місяць – АКДП, поліомієліт, хіб-інфекція;

Шостий місяць – АКДП, поліомієліт, гепатит Б;

Дванадцять місяців – КПК, хіб-інфекція;

Вісімнадцять місяців – АКДП, поліомієліт;

Шість років – КПК, АДП, поліомієліт;

Сім років – туберкульоз;

Чотирнадцять років – поліомієліт;

Шістнадцять років – АДП;

Дорослим – АДП кожні 10 років.

Після будь якого щеплення організм може зреагувати підвищенням температури тіла, відмовою від їжі, млявістю. Це нормально: організм виробляє імунітет до конкретної хвороби. Одні вакцини переносяться дуже легко і майже ніколи не дають серйозних реакцій, типовий приклад – вакцина проти поліомієліту. Введення інших препаратів, навпаки, часто супроводжується вираженим підвищенням температури та суттєвим порушенням загального стану дитини, типовий приклад вакцина АКДП.

Будь – яке щеплення робиться дитині, у якої у цей момент немає жодної гострої інфекційної хвороби. Тому що вакцина – це навантаження на імунітет.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЩЕПЛЕННЯ?
  • Не годувати за годину до щеплення;
  • Одягайте відповідно погодних умов;
  • За 3-4 дні перед щепленням обмежте спілкування з дітьми, уникайте багатолюдних заходів, магазинів, громадського транспорту;
  • Перебуваючи в поліклініці посадіть у чергу тата, а самі погуляйте на свіжому повітрі.
ДІЇ ПІСЛЯ ЩЕПЛЕННЯ:
  • Гуляти;
  • Годувати лише за апетитом;
  • Більше пити – мінеральна вода, узвар, зелений, фруктовий, ягідний чай;
  • Чисте, прохолодне, вологе повітря;
  • Максимально обмежити спілкування з людьми;
  • При підвищенні температури і порушені загально стану – огляд лікаря, але парацетамол можна дати.
Кiлькiсть переглядiв: 141

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.