FacebookTwitterПідписатися на RSS

/Files/images/2020-2021/FB_IMG_1584008575816.jpg

Грип на порозі

Грип – це незвичайна хвороба. Учені виділяють три основні різновиди вірусу грипу – А, В і С. Вірус грипу С практично стабільний . І один раз перехворівши, людина на все життя має імунітет. Дорослі грипом С майже не хворіють. Це доля саме дітей.

Вірус грипу В змінюється, але помірно. Якщо грип С – хвороба виключно дітей, то грип В – переважно дітей.

Грип А – найпідступніший, саме він постійно змінюючись, викликає епідемії.

Вірус грипу гине за температури повітря +20 - +24*С протягом 2 – 9 год, за

її підвищення до 32*С – протягом 1 год. Також він гине під дією ультрафіолетового випромінювання, хлорвмісних дезінфекційних засобів.

При цьому він стійкий до низької температури – за -25…-75*С зберігається роками і не втрачає інфекційних властивостей.

Джерелом інфекції є хвора людина з останніх годин інкубаційного періоду до 4 – 5-го дня захворювання за неускладненого періоду і до 10 – 14-го дня за ускладненого. Людина інфікується повітняно-крапельним шляхом. Хворий

поширює вірус із краплинками слизу та мокротиння на відстань до 3 м. Важливе значення має і контактно – побутовий шлях: через руки, іграшки, рушники, носові хустки, гроші, дверні ручки, вимикачі, забруднені слизом із верхніх дихальних шляхів хворого.

Вірус грипу проникає в організм дитини через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, спричиняє місцеве запалення та активно розмножується.

Захворювання починається раптово з підвищення температури до 39 – 40*С сильний озноб,загальна слабкість,відсутність апетиту. Температуру складно збити жарознижувальними лікарськими засобами, вона тримається три - п’ять днів. На другий – третій день дитина скаржиться що болить горло, турбує сухий кашель.

Не займайтеся самолікуванням, обов’язково зверніться до лікаря. До приїзду лікаря давайте дитині багато пити – узвар, відвар родзинок, чай з малиною, смородиною. Температура рідини, якою напуваєте дитину, має та прохолодне повітря близько 18*, але досить теплий одяг.

Профілактика гострих респіраторних захворювань у дітей

Загальні рекомендації:

- загартовуйте організм дитини та більше гуляйте з нею на відкритому повітрі;

- привчіть дитину завжди мити руки з милом під проточною водою перед прийманням їжі та коли вона прийшла з вулиці;

- вживайте продукти,що містять багато вітамінів, особливо вітамін С, зокрема фрукти, овочі, свіжо віджаті соки;

- включайте до раціону дитини продукти, що містять фітонциди – часник, цибулю, хрін, редьку, зелень;

- частіше провітрюйте приміщення, де перебуває дитина, та проводьте щоденне вологе прибирання;

- для особистої гігієни користуйтеся одноразовими носовими хустинками;

Під час сезонного підйому захворюваності на ГРЗ:

- стежте за тим, щоб дитина не контактувала з хворими людьми, у яких лихоманка, озноб, кашель, біль у горлі, нежить.

- не відвідуйте з дитиною мість масового скупчення людей, утримуйтеся від відвідування масових заходів у закритих приміщеннях;

- промивайте носоглотку та ніс дитини;

- намагайтеся ізолювати хворого, особливо від дитини , якщо захворів хтось на ГРЗ із членів родини;

- якщо ви вирішили зробити дитині щеплення від грипу, зважайте, що захисна реакція організму виробляється лише через два тижні після

щеплення.

Кишкові інфекції

Продукти харчування і вода, які споживає людина, досить далекі від стерильності. Мільярди найрізноманітніших бактерій щодня і щогодини потрапляють до нас в організм, і абсолютно нічого страшного від цього не відбувається - надто багато способів нейтралізації мікробів вигадала природа. Слина, що володіє бактерицидними властивостями, отруйний шлунковий сік, безліч своїх, «хороших» бактерій у кишечнику – все це не дає чужакам можливості прижитися і зробити свою чорну справу.

Але найголовнішою причиною кишкових інфекцій є недотримання елементарних гігієнічних норм – неправильне зберігання харчових продуктів, немиті руки, мухи.

Збудниками кишкових інфекцій можуть бути бактерії (дизентерійна паличка, сальмонела, стафілокок, паличка черевного тифу, вібріон холери) і деякі віруси (ротавірус, норивірус).

Одні бактерії поширюються через воду, інші – через продукти харчування, причому продукти ці не які завгодно, а абсолютно конкретні. В одному випадку – овочі, в іншому - яйця, у третьому – молочні продукти.

Одні бактерії дуже заразні (наприклад збудник холери), інші – трохи менше.

Після проникнення в людський організм збудники кишкових інфекцій починають активно розмножуватися, що призводить, по-перше, до порушень процесу травлення і, по-друге, до запалення клітин слизової оболонки кишечника. Типовим і найбільш характерним наслідком двох вказаних процесів є основний симптом будь-якої кишкової інфекції – пронос. Інші ознаки хвороби – нудота, блювота, болі в животі, підвищення температури тіла, відсутність апетиту, загальна слабкість.

І пронос, і блювота є способами захисту організму. У спрощеному вигляді це виглядає так: у шлунково- кишковий тракт потрапило щось не те, й організм усіма можливими способами намагається цю гидотну видалити. Тому в перші години кишкової інфекції ми зовсім не зацікавлені в тому, щоб

пронос і блювота припинилися. Навпаки, в обох напрямках організму слід допомагати – пити і блювати, очистити товстий кишечник за допомогою клізми. Для клізми використовується звичайна кип’ячена вода, оптимальна температура якої близько 20*, обов’язково стежити щоб вийшла вся введена рідини.

Головний принцип допомоги – заповнення втрати рідини і солей. Для цієї мети ідеально підходять лікарські засоби, які є в будь-якій аптеці – заздалегідь приготовлені суміші різних солей, які перед вживанням розводять

кипяченою водою. Якщо ж аптека далеко, цілком підійдуть мінеральні води, відвари родзинок, трав, шипшини, узвар, зелений чай. Температура напоїв орієнтовно має дорівнювати температурі тіла – при цьому всмоктування рідини з шлунка у кров буде максимально швидким. Якщо блювота постійно повторюється, пам’ятайте, що треба пити частіше, але малими порціями, щоб не розтягувався шлунок.

Існують лише два абсолютно безпечних способи самостійного лікування кишкових інфекцій – голод і рясне пиття.

Негайно звертайтеся по медичну допомогу, якщо:

- Найбільш хвилюючим симптомом кишкової інфекції є біль у животі;

- Через постійну блювоту ви не можете дитину напоїти;

- Більше 6 годин немає сечі;

- Сухий язик, запалі очі,шкіра набула сіруватого відтінку;

- В калі є домішки крові;

- Пронос припинився, але при цьому посилилася блювота, і (або) з’явилися болі в животі.

При поліпшені стану не поспішайте згодовувати дитині все підряд. Чай з нежирним сирком, рисова і вівсяна каші – хай потерпить, поголодує добу-дві, здоровіша буде.

Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь у весняно-літній період

З метою профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь Міністерство охорони здоров’я рекомендує:- не вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та з простроченими термінами споживання. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб, зазначений на упаковці, та у встановлений термін;- не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб. Купуючи будь-які харчові продукти у торговельній мережі, споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продукції;- не вживати незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини. При харчуванні у непристосованих умовах (ліс, пляж тощо) виключати контакт продуктів з ґрунтом та піском;- не готувати продукти із запасом; приготовлені страви бажано вживати відразу, а у разі повторного споживання, вони мають проходити вторинну термічну обробку; зберігання виготовленої страви без холоду не повинно перевищувати 2 годин;- не брати у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання);- не приготовляти багатокомпонентні страви, що вимагають високої термічної обробки (паштети, м'ясні салати тощо), в незабезпечених умовах; при споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, а при споживанні дітьми - обдати окропом;

- не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо);- для пиття і приготування їжі використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану; при неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм тощо) для миття посуду і рук вода має бути профільтрована і проварена; для пиття та приготування їжі необхідно мати з собою запас питної води;- перед приготуванням їжі та перед її вживанням завжди мити руки з милом; обов'язково мити руки після відвідування туалетів;- при відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни; дорослим необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб діти не споживали незнайомі ягоди та продукти;- для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами.У разі виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи.Самолікування небезпечне!При відпочинку групою хворого бажано тимчасово (до прибуття лікаря) ізолювати від решти колективу.При тяжкому стані хворого негайно викликати швидку медичну допомогу.

Не допустити виникнення харчових отруєнь легше, ніж їх лікувати. Але, якщо уВас чи членів Вашої родини після прийому їжі все ж таки з’явилися перші ознаки харчового отруєння— це підвищення температури тіла, озноб, головний біль, блювання, біль уживоті, пронос та інше, не займайтеся самолікуванням, негайно звертайтеся за медичною допомогою.

 Золотий=

 Золотий=

 Золотий=

 Золотий=

 Золотий=

 Золотий=

 Золотий=

 Золотий=

Кiлькiсть переглядiв: 235

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.